Vyhledávání Mapa webu
Obec Studánka

Studánecký sedmiboj VI.

STUDÁNECKÝ SEDMIBOJ VI.
V sobotu 30.7.2016 se uskutečnil již 6.ročník Studáneckého sedmiboje. Hlavní pořadatel Vlastimil Sýkora si letos pozval na pomoc i pár přátel a svou rodinu. Akce se vydařila ke spokojenosti všech pořadatelů i zúčastněných, přálo jí totiž krásné počasí. Sportovní odpoledne probíhalo jak již název napovídá u sedmi různých disciplín. V letošním roce každá disciplína dostala svůj osobitý název: Ruské kuželky pod názvem č.1 Putinovo koule, golf na cíl pod názvem č.2 Tigerův šleh, střelba z luku jako č.3 Rychlé šípy, jízda na kole s obráceným řízením jako č.4 Kobokolo, desková překážková dráha pro golfový míček pod názvem č.5 Kutululů, otáčení kolem stojného bodu a kop na cíl jako č.6 Neřízená střela a poslední disciplínou byla chůze na popruzích přes bazén s vodou a to pod názvem č.7 Černá jízda. Disciplíny jsou každoročně obměňovány alespoň z větší části a cílem je hlavně zábava pro soutěžící, ale i přihlížející. Doplňkovou disciplínou jsou takzvané Dobrůtky a to je získávání bodíků za každé vypité pivo či panák.
Prezentace začala ve 14 hod a samotná soutěž vypukla kolem 15 hod a trvala až do večerních hodin. Soutěžilo se ve dvou kategoriích a to dospělí + mládež a kategorie děti 6 – 11 let.
V dětské kategorii zvítězila Aneta Nová, druhá byla Lucie Joselevičová a na třetím místě se umístila Eliška Krausová.
V kategorii dospělí + mládež soutěžilo 37 aktérů a z toho bylo 10 žen, které byly taktéž zvlášť oceněny. Nejlepší ženský výkon podala Adéla Joselevičová (v celkovém pořadí zaujala 5.místo), druhá příčka patřila Báře Sýkorové a obě tato děvčata těsně minuly dětskou kategorii, na třetím místě se umístila Soňa Gabriela Marková. Na stupních vítězů v hlavní kategorii skončili: 1.místo a hlavní cenu (sud piva) získal Jan Hubálek se 166b, 2.místo patřilo Marku Burešovi se 160b a o třetí místo s bodovým ziskem 152b se podělili Slavomír Andrle a Oldřich Janovec.
Bodové rozdíly byly minimální a oceněni maličkostmi byli úplně všichni soutěžící.
K dobré pohodě přispěly svým vystoupením i dvě pozvané rockové kapely The Roadkill a Meditime.