Vyhledávání Mapa webu
Obec Studánka
Obec Studánka

Vzpomínkový večer - 40 let kulturního domu ve Studánce

40 let kulturního domu ve Studánce
7.5.2016
Vzpomínkový večer ve Studánce

Díky Svazu žen Medulky se nám podařilo uspořádat v našem kulturním domě u příležitosti čtyřiceti let od jeho slavnostního otevření vzpomínkový večer o činnosti Osvětové besedy a tehdy tolik oblíbeného pořadu s názvem „Večery při svíčkách“. Náš kulturní dům hostil v letech 1976-1990 známé osobnosti ze světa šoubyznysu např. Hanu Zagorovou , Josefa Laufera, Katapult, Vladimíra Menšíka, Ivana Mládka, Marii Rotrovou, Michala Tučného s Tučňáky, Pavla Bobka, Miloslava Šimka, Olympic , režiséra Oldřicha Lipského, Jana Skopečka a mnohé další. Bez tehdejších organizátorů by večer nesplnil svůj účel. Proto jsme oslovili pány Richarda Volku, Petra Dostála st. a Josefa Šlehofera, kteří Večery při svíčkách před více jak 30 lety pořádali, aby nám pomohli vzpomínkový večer pro naše spoluobčany uspořádat. Přestože si organizátoři ještě dost pamatují a rádi vzpomínají, bylo zapotřebí se prokousat 290 stranami staré obecní kroniky, aby informace odpovídaly skutečnostem. Pan Richard Volka vypsal z obecní kroniky veškeré pořádané akce včetně informací týkající se provozu celého kulturního domu. Dřívější kronikářka paní Marie Prášková pečlivě všechny události zapisovala a tak bylo z čeho čerpat. Pro tento večer jsme nechali vyrobit kopii staré obecní kroniky. Otáčet papírové listy je stále příjemnější než klikat na internetových stránkách.
Večerem nás milým slovem provázel Zdeněk Kropáč. Zdeňkova dcera Johanka nás dojala dvěmi francouzskými písněmi od Edit Piaf. Dále nás potěšila osmiletá děvčátka Ladunka Lipchavská, Michalka Raabová a Terezka Turnerová, která si pro tento večer připravila taneční vystoupení pod vedením paní Jany Lipchavské. O spolupráci jsme také požádali tachovské Komedyjanty. Původně jsme měli přání, aby nám zahráli místní pověst O čarovném kameni. Bohužel většině hercům náš termín nevyhovoval a tak zvolili náhradní program vyvolání ducha studáneckého občana.
Když oslava narozenin, tak se vším všudy. Nechyběl přípitek, ani čtyřicet svíček na narozeninovém dortu. Všechny ženy bez rozdílu věku byly obdarovány růží z naší keramické dílny. Součástí vzpomínkového večera bylo po setmění také promítání filmů natočených panem Janem Práškem st., který pořádané akce v naší obci pečlivě zaznamenával a stále ještě zaznamenává svojí kamerou. Bylo milé shlédnout známé tváře před tolika lety. Věříme, že vzpomínkový večer zahřál u srdíčka všechny přítomné hosty. Naše mladší generace může jenom závidět prožité vzpomínky. Dnešní doba už neholduje těmto aktivitám i přesto, že se pár jedinců v naší obci o to snaží. A těm všem patří jedno veliké díky, protože jim není lhostejné místo, kde žijí.

Zapsala: Irena Zapletalová

Datum vložení: 12. 5. 2016 12:01
Datum poslední aktualizace: 12. 5. 2016 12:28
Autor: Správce Webu

Mobilní aplikace

logo Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Google PlayApp Store

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Mobil

Mobilní aplikace V Obraze

Co můžete sledovat ?

  • Kulturní a sportovní akce
  • Fotogalerie
  • Aktuality
  • Úřední tabule

Co je potřeba?

  • Vlastnit chytrý telefon
  • Přístup k internetu
  • Volné úložiště cca 13MB

kde stahovat?

Google Play App Store
V Obraze
Foto